Historický repertoár

Bubáci a Hastrmani

Veselá pohádka o roztomilých strašidlech a hastrmanech.
Neposedné malé strašidýlko Bubáček se skamarádí s klukem hastrmánkem Pulcem a začíná velké dobrodružství!. Budou se snažit zachránit mlynářovic Toníčka a Kačenku, které vězní zlá a ošklivá Ježibaba. V tom jim budou bránit Koktačka a Dupačka, nešikovné pobočnice Ježibaby. Nic se ale neobejde bez pomoci jejich tatínků a paní mlynářky. Jak to všechno dopadne? Přijďte se podívat sami. Bubáci a Hastrmani se vás už nemohou dočkat! 

Čerti ve mlýně

Veselá pohádka (podle humorné knížky Josefa Lady) o dvou kamarádech Brčálovi a Mulisákovi, kteří zachraňují mlýn před dvěma čerty, vyslanými svým vůdcem Luciferem pro pytle s moukou. Spravedlnost a odvaha nakonec zvítězí nad zlem a polepšení čerti zůstanou mezi lidmi. Pohádka je opět založena hlavně na dialogu s dětským divákem a jako většina předchozích, obsahuje veselé písničky.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Zlý černokněžník zajal princeznu Zuzanku. Statečná a chytrá Janinka, které pomáhá Vážka, se rozhodnou princeznu osvobodit. Během cesty plné dobrodružství a nástrah se k nim postupně přidá Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Celá partička dobrodruhů nakonec přemůže černokněžníka a princeznu Zuzanku osvobodí. Pohádka končí veselou písničkou. 

Hornická pohádka

Pohádka nastudovaná specielně ve spolupráci a pro s Hornický skanzen Mayrau. Je vtipná ale zároveň i poučná. Děti se naučí, jak to chodívalo v dobách fárání a dědové rádi zavzpomínají.

Kocour v Botách

Veselá pohádka o roztomilém kocourovi Matějovi a jeho dobromyslném kamarádovi, mlynářském klukovi Matyáškovi. Matěj s Matyáškem se vydají v přestrojení na královský hrad, aby přinesli panu králi králíky. Král Sigismund IX je totiž nemocen, protože nemá své nejoblíbenější jídlo - králíka na smetaně. Kvůli Matějovým výmyslům se děj tak zaplete, že Matyáška s princeznou nakonec nechá zlý kouzelník Habakuk zkamenět. Podaří se Matějovi dát všechno zase do pořádku? Samozřejmě za pomoci dětí v hledišti... 

Kouzelná bota

Anička, dcerka manželů Dukátových z hostince je zamilovaná do mladého Vojty. Paní Dukátové se ale nelíbí, že si Anička nechce brát nějakého boháče, a tak dá Vojtovi podmínku, že musí napřed sehnat do tří dnů prince, který by si vzal princeznu, toužící po vdávání, a bude za to bohatě odměněn. To ale ještě nikdo neví, kdo, nebo co, přebývá v zadnici hostince.

To vše a mnohem více můžete vidět s celou rodinou v Divadélku U Zvonu.

Krakonošův dar

V malé chaloupce u lesa žije chudá Bártová se svou dcerou Aničkou. Bártová je nemocná a Anička se o ní stará. Jednoho dne přijde tulák a když slyší o nemoci, která sužuje paní Bártovou, prozradí jí, že v Krakonošově zahradě roste květ, který má při utržení za úplňku kouzelnou moc uzdravovat. Anička je rozhodnutá hned s tulákem vyrazit. Paní Bártové se tulák moc nezamlouvá, ale nakonec svolí. Když odejdou, přijde Kašpárek s Honzou a když se doslechnou o tulákovi, hned se za ním a Aničkou vydají. Tulák zavede Aničku ke zlé čarodějnici.