Divadélko U Zvonu, z.s. poskytuje své služby i formou náhradního plnění

Divadélko U Zvonu, z.s. poskytuje své služby i formou náhradního plnění

CO NABÍZÍME? 

Představení pro zaměstnance vaší firmy u příležitosti Dne dětí nebo na Vánoční besídce. Hrajeme pohádky pro děti i hry pro dospělé.

Jsme zahrnuti mezi zaměstnavatele, kteří mají víc než 50% zaměstnanců se zdravotním postižením. To znamená, že můžeme poskytovat takzvané náhradní plnění.

Více na portále Ministerstva práce a sociálních věcí  - odkaz na portál

Co je to NÁHRADNÍ PLNĚNÍ?

Náhradní plnění je jeden ze tří způsobů jak dodržet zákonem určené zaměstnávání osob se zdravotním postižením v povinném podílu 4% k celkovému počtu zaměstnanců. Zákonná úprava platí pro všechny firmy a zaměstnavatele s více než 25 zaměstnanci, a to i pro instituce, které jsou organizační složkou státu. Konkrétně se této problematiky týká § 81 novelizovaného zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.

Jednoduše řečeno, každý 25. zaměstnanec musí být osoba se zdravotním postižením. Pokud firma toto kritérium nesplňuje, má následující dvě možnosti:

  • odběr výrobků či služeb od některého ze zaměstnavatelů s nadpolovičním počtem zaměstnanců se zdravotním postižením 
  • nepopulární "invalidní daň" (odvod 2,5 násobku průměrné mzdy za osobu) pro ty, kterým se nepodaří plně pokrýt povinnost předchozími způsoby, tedy přímým zaměstnáním nebo odběrem zboží či služeb


Orientační tabulka povinného podílu zaměstnanců se zdravotním postižením

Počet zaměstnanců 25 50 200 500
PP ZPS (4%) osob 1 2 8 20
Roční povinný podíl při nesplnění PP (v tis. Kč) 59 118 475 3796
NP-Ekvivalent PP odebráním zboží (v tis. Kč bez DPH) 166 332 1329 10629

Vzhledem k tomu, že Divadélko U Zvonu, z.s. je nezisková organizace (a stejně tak řada dalších takových zaměstnavatelů poskytujících náhradní plnění), jsou naše představení levnější než v případě profesionálních divadel. Budeme rádi, pokud si pro spolupráci vyberete právě nás.