Napsali o nás

Kladno: Bude repríza hry Theatre Theatressimo

Divadélko U Zvonu chystá na 22. června od 19 hodin první reprízu hry Theatre Theatressimo. Je to kontroverzní komedie odehrávající se v průběhu zkoušení nové hry v malém divadelním souboru, kde vyhrocené situace přerůstají v odkrývání, ne zrovna lichotivých povah jednotlivých článků souboru, což je rozdmýcháno příjezdem vyhaslé herecké hvězdy obsazené do titulní role. Svou první autorskou hru pro dospělé nazkoušel se souborem režisér Jáchym Kučera. Zkoušky byly vedeny jako řízená kolektivní improvizace, text vznikl až po několika týdnech, na základě již nazkoušených prvků.

Datum
Zdroj
Kladenský deník

Rozhovor s principálkou Danielou Němcovou

Dana Němcová je žena, která stojí momentálně v čele souboru a nejen to. Svým hereckým pojetím a nadšením strhává k lepším výkonům i další členy amatérského souboru Divadélko U Zvonu. Divadlo začala hrát ve dvaceti letech, pak přestala. Minulý rok se na "prkna" vrátila. Stýskalo se jí..

Po odchodu dosavadního principála Matěje Pomahače z funkce, si jeho povinnosti přebrala Ty. Jak se cítíš v nové roli?

Zdroj
Divadélko U Zvonu, Kristýna Bahenská

Rozhovor s režisérem Václavem Valínem

Seděl naproti mně, upřeně hleděl někam přes stůl, většinou si zadumaně mnul bradu a horečně uvažoval, jak nejlépe vysvětlit své pocity a lásku k divadlu. Vždycky na to během chvilky přišel a potom už vlastně neustále mluvil a gestikuloval. Je to člověk pevně spoután s divadlem. Celý život. Momentálně je režisérem našeho amatérského divadelního souboru Divadélko U Zvonu. Jmenuje se Václav Valín.

Začnu typickou otázkou, na kterou může padnout, zrovna v Tvém případě, velice zajímavá odpověď. Jak jsi se dostal k divadlu?

Zdroj
Divadélko U Zvonu - Kristýna Bahenská, Matěj Pomahač

Divadélko U Zvonu zahraje pro školy

Klasickou pohádku Václava Vaňátka Kocour v botách v režii Václava Valína nabízí publiku dvě neděle za sebou Divadélko U Zvonu. Ve dnech 21. a 28. září zahraje na prknech Malé scény od 15 hodin představení pro veřejnost. Nadšení amatéři se městu představí 22.září mezi 15. a 16. hodinou jako správní komedianti. "Půjdeme v kostýmech z pohádky městem v průvodu a budeme zvát lidi na představení. Vyjdeme od Malé scény směrem na náměstí Starosty Pavla a po pěší zóně. Už se na to těšíme," prozradil principál Divadélka U Zvonu, novopečený vysokoškolák Matěj Pomahač.

Zdroj
Olga Fikrlová, Kladenský deník